За LongNor

LongNor Оптоелектроника копродукции, Ограничена е водечки LED отворено осветлување и LED индустриски осветлување производителот и добавувачот е основана во 2008 со повеќе од 200 вработени што се наоѓа во Шенжен Кина. Нашата компанија започна со производство на LED-поплавени светла, LED светла за зајдисонце, UFO Led High Bays на почетокот на развојот за 2008-2011. ОЕМ и ODM услуги. со силен ентузијастички и страстен тим за истражување и развој на професионалци со долгогодишно искуство во технологијата и производите за LED осветлување, што може да го гарантира нејзиниот најдобар квалитет. За нашето ЛЕР осветлување и LED индустриско осветлување, ние нудиме најдобро решение на пазарот со мост-лукс, Cree Led чипови MeanWell возачи за да се обезбеди долг животен век. CE, RoHS, TUV, SAA, FCC, UL сертифициран, ISO9001 Меѓународен систем за управување со. Понуда 5 години гаранција за сите производи.

Производ

 • НЛО предводен од високиот залив 200W

  UFO Led High Bay 200W Филипс Лед возачот со 5 година гаранција нуди екстремна ефикасност до 28,000 лумени и е оценет IP65 и Bridge-Lux LED чипови со 140 лумен / вати LM80 квалификувани што гарантира заштеда на енергија и осветлен осветлен простор.

 • НЛО предводен од високиот залив 150W

  UFO Led High Bay 150W Филипс Лед возачот со 5 година гаранција нуди екстремна ефикасност до 21,000 лумени и е оценет IP65 и Bridge-Lux LED чипови со 140 лумен / вати LM80 квалификувани што гарантира заштеда на енергија и осветлен осветлен простор.

 • НЛО предводен од високиот залив 100W

  UFO Led High Bay 100W Филипс Лед возачот со 5 година гаранција нуди екстремна ефикасност до 14,000 лумени и е оценет IP65 и Bridge-Lux LED чипови со 140 лумен / вати LM80 квалификувани што гарантира заштеда на енергија и осветлен осветлен простор.

 • 100W НЛО Лед Висока Залив

  100W UFO Led High Bay 5 година гаранција нуди екстремна ефикасност до 14,000 лумени и е оценет IP65 и Led Bridge-Lux чипови со 140 лумен / вати LM80 квалификуван кој гарантира заштеда на енергија и осветлен осветлен простор.

 • LED High Bay Light 200W

  Користете LED High Bay Light 200W- и економична замена за конвенционалните системи со високи залихи во индустриски, комерцијални, складишни и други големи простории во затворен простор. Осветлувањето со LED осветлување со шасија со алуминиумски легури и интегрирани перки помага да се обезбеди природно ладење на конвекцијата. Тоа може да генерира помалку топлина и да ги замени скапи метални халидни тела во лесни ладилници и замрзнувачи. Помогнете ја намалената потрошувачка на енергија со ЛЕР со високи залистоци. Ефикасното осветлување во индустриските области е клучно за продуктивноста и може да ја подобри работната атмосфера, што резултира со подобрување на безбедноста и сигурноста. Добро дизајниран индустриски LED осветлување план може да создаде флексибилни простори, поделени во производствени области и магацини или канцелариски простор. Во зависност од различните барања за овие простори, постојат бесконечни

 • LED High Bay Light 150W

  LED High Bay Light 150W светилки се дизајнирани за примена на нозете на 20. Широкиот асортиман на светилки во затворен простор обезбедуваат специфични модели на светлина за вашите апликации за осветлување, вклучувајќи осветлување за одржување, осветлување на складиштето, осветлување на рекреативниот центар, осветлување на хангар и осветлување на складиштето. Нашите затворени висококвалитетни уреди за осветлување обезбедуваат индустриско и комерцијално осветлување кое ќе помогне да се подобри безбедноста и енергетската ефикасност додека се зголемува продуктивноста. Ефикасното осветлување во индустриските области е клучно за продуктивноста и може да ја подобри работната атмосфера, што резултира со подобрување на безбедноста и сигурноста. Добро дизајниран индустриски LED осветлување план може да создаде флексибилни простори, поделени во производствени области и магацини или канцелариски простор. Во зависност од различните барања за овие простори, постојат бескрајни опции

 • LED High Bay Light 100W

  Креирајте светла работна околина со нашето LED осветлување High Bay Light 100W и 100W LED Low Bay осветлување. Одликувајќи се со алуминиумски и акрилни призматични рефлектори, LED светилки со високи беј се направени од цврсто алуминиумско куќиште од лисја, се CE & UL. Наведени се на влажни локации и нудат подесиви позиции за светилки. Low Bay осветлување нагласува детални работи кога се инсталирани над глава и е совршен за складишта осветлување, индустриски осветлување и мало апликации. Ефикасното осветлување во индустриските области е клучно за продуктивноста и може да ја подобри работната атмосфера, што резултира со подобрување на безбедноста и сигурноста. Добро дизајниран индустриски LED осветлување план може да создаде флексибилни простори, поделени во производствени области и магацини или канцелариски простор. Во зависност од различните барања

 • 1000W Надворешно LED високо осветлување

  1000W LED светилки со висока осветленост на залиха и светилки за осветлување Low Bay се совршени за апликации како LED осветлување. Гимназии Осветлување или продавници за перење Осветлување. LED светло за завеси може да се користи во индустриско осветлување или комерцијално осветлување. Типичните LED диоди имаат отворен рефлектор 14 - 18 кој овозможува повеќе концентрирано ширење на зраците со видливо надојување надолу или нагоре. Ефикасното осветлување во индустриските области е клучно за продуктивноста и може да ја подобри работната атмосфера, што резултира со подобрување на безбедноста и сигурноста. Добро дизајниран индустриски LED осветлување план може да создаде флексибилни простори, поделени во производствени области и магацини или канцелариски простор. Во зависност од различните барања за овие простори, постојат

 • 200w предводени од рефлектори 200W рефлекторски светла

  200W LED рефлекторски светла, 200W надворешни LED поплавени светилки изработени од алуминиум од алуминиум со шрафови од нерѓосувачки челик, секоја од високопридвижните LED поплави со вграден мост-лукс LED со многу идеален 120º зрак. Целосно прилагодлив заклучување за заклучување, така што секогаш можете да го добиете аголот што ви треба и да го чувате таму. Темперираната стаклена леќа е целосно гаснат, за да обезбеди цврсто прилагодување на влагата. Повеќекратните опции за монтирање и опционалните заштитни шлемови додаваат поголема разновидност и можни апликации за овие тела, што ги прави совршен избор за било која апликација со поголема моќност. 200W LED Reflector Lights се светлосни светлосни светилки со висок интензитет кои обично се користат во јавни простори на отворено, како што се пешачки површини, патишта, плажи или за архитектонско осветлување за

 • 150w-предводени-проектор-светла 150W LED рефлектори

  150W LED проектор светла, 150W отворено LED поплавени светла направени од алуминиум лимови од нерѓосувачки челик завртки, секоја од високо напојуваните LED поплави има интегриран Bridge-Lux LED со многу идеја 120º зрак агол. Целосно прилагодлив заклучување за заклучување, така што секогаш можете да го добиете аголот што ви треба и да го чувате таму. Темперираната стаклена леќа е целосно гаснат, за да обезбеди цврсто прилагодување на влагата. Повеќекратните опции за монтирање и опционалните заштитни шлемови додаваат поголема разновидност и можни апликации за овие тела, што ги прави совршен избор за било која апликација со поголема моќност. Светлосни проектори на 150W LED проектори се светлосни светлосни светилки со висок интензитет, кои обично се користат во отворени јавни простори, како што се пешачки површини, патишта, плажи или за архитектонско осветлување за

 • 100W-LED-проектор-светла 100W LED проектор светла

  100W LED проектор светла, 100W отворено LED поплавени светла направени од алуминиум лимови од нерѓосувачки челик завртки, секоја од високо напојуваните LED поплавени светла се одликува со интегриран Bridge-Lux, OSRAM или CREE LED со многу идеја 120º зрак агол. Целосно прилагодлив заклучување за заклучување, така што секогаш можете да го добиете аголот што ви треба и да го чувате таму. Темперираната стаклена леќа е целосно гаснат, за да обезбеди цврсто прилагодување на влагата. Повеќекратните опции за монтирање и опционалните заштитни шлемови додаваат поголема разновидност и можни апликации за овие тела, што ги прави совршен избор за било која апликација со поголема моќност. Светлосни проектори на 100W LED проектори се светлосни светлосни светилки со висок интензитет, кои обично се користат во отворени јавни површини, како што се пешачки површини, патишта, плажи или

 • 50W-LED-поплави 50W LED проектор светла

  50W LED проектор светла, 50W отворено LED поплавени светла направени од алуминиум лимови од нерѓосувачки челик завртки, секоја од високо напојуваните LED поплавени светла се одликува со интегриран Bridge-Lux, OSRAM или CREE LED со многу идеја 120º зрак агол. Целосно прилагодлив заклучување за заклучување, така што секогаш можете да го добиете аголот што ви треба и да го чувате таму. Темперираната стаклена леќа е целосно гаснат, за да обезбеди цврсто прилагодување на влагата. Повеќекратните опции за монтирање и опционалните заштитни шлемови додаваат поголема разновидност и можни апликации за овие тела, што ги прави совршен избор за било која апликација со поголема моќност. Светлосни проектори на 50W LED проектори се светлосни светлосни светилки со висок интензитет, кои обично се користат во отворени јавни површини, како што се пешачки површини, патишта, плажи или

Вести

 • Идната осветлување е ласерско осветлување или OLED осветлување?
  Датум: 24 / 08 / 2018

  Во моментов има два основни типа на уреди за осветлување со цврста состојба: LED, OLED. Тековните LED диоди се многу мали (околу еден квадратен милиметар) и се многу светли. Ја развиваме за ...

  Прочитај повеќе

 • Објава на промена на името на компанијата
  Датум: 04 / 06 / 2018

  Почитувани ценети клиенти, добавувачи и деловни партнери; Ефикасно јуни 2th 2018, ние сме возбудени да објавиме дека ние се менува нашата компанија името на: LongNor Оптоелектроника копродукции, Ограничена Нашиот ...

  Прочитај повеќе

 • Патот до зелена иднина-LED светлосна цевка
  Датум: 15 / 12 / 2016

  Додека нашиот апетит за конзумирање на електрична енергија продолжува да се зголемува, истото ја прави нашата свест за потребата да се максимизира неговата ефикасност. Едно подрачје во кое секое трговско претпријатие не само што можеше да го искористи ...

  Прочитај повеќе

 • LED осветлување знаење
  Датум: 15 / 12 / 2016

  Диодата што емитува светлина (LED) е полупроводнички уред кој го претвора електрикот во светлина. LED осветлување е околу од 1960s, но сега почнува да се појавува во станбена марка ...

  Прочитај повеќе

 • 150 лумен по вати Лед Tube светла
  Датум: 15 / 12 / 2016

  150 лумен по вати Лед цевка светла - Не дека има нешто во ред со старите натриум-празнење светилки. Произведуваат практично целата нивна светлина на бранова должина во близина на врвната чувствителност на човекот ...

  Прочитај повеќе

решенија