За LongNor

Компанијата LongNor Optoelectronics Co., Ltd. е водечка Осветлување на пејзаж, ЛЕР Wall Washer, Производител и снабдувач на флексибилна предводена линија е основана во 2008 година со повеќе од 200 вработени што се наоѓа во Шенжен Кина. Нашите производи главно се користат за црковно осветлување, осветлување на казино, осветлување на хотелска декорација, станбено осветлување, комерцијално осветлување и индустриско осветлување. Нашата компанија започна со производство на LED неонски флекс, LED лента Светлини, флексибилна ЛЕР линеарна на раниот развој во периодот 2008-2011 година. Дадени услуги за OEM & ODM. со силен и професионален тим за истражување и развој со долгогодишно искуство за технологија и производи за LED осветлување, што може да го гарантира неговиот најдобар квалитет и долг животен век. Ние исто така обезбедуваме дизајн на ефект на осветлување. Наши Фонтани LED светла, Исклучени LED светла, LED светла за базен, Духови на палмите, Флексибилна LED лента, CNC машински светла со CE, RoHS, FCC, TUV, SAA, ISO9001.

Производ

 • Светла за палми

  Светлата од 48 палми се идеални за домови, хотели, селски клубови, деловни комплекси, паркови и скоро сите апликации за осветлување на палми. Може да се користи како палма, осветлена светлина или истовремено и двете. Светла во форма на прстен за да ги осветлуваат палмите ноќе, Осветлете го вашиот свет! Со различна големина на дијаметар и вати од 12W-72W светла за палми, сите компоненти се алуминиумски и нема да 'рѓосаат оставајќи го дрвото неповреден IP65 водоотпорен, калено стакло AC100-250V или AC / DC 24V CREE 3030 LED внатре топло бело, природно бело, кул Бела, црвена, зелена, сина, жолта, златна, промена на RGB, достапен агол на светлосен зрак DMX512 8, 15, 30,60

 • Светло на прстенот на палми

  Светла во форма на прстен за да ги осветлуваат палмите навечер, светлата за палми се идеални за домови, хотели, селски клубови, деловни комплекси, паркови и скоро сите апликации за осветлување на палми. Може да се користи како осветлена палма, светло под светло или и во исто време LED 12V CREE 72 LED внатрешно топло бело, природно бело, ладно бело, црвено, зелено, сино, жолто, златно, промена на RGB, достапен агол на светлосен зрак DMX65 100, 250, 24

 • Прстен за осветлување на палми Прстен за осветлување на палми

  Светла во форма на прстен за осветлување на палмите навечер, прстените за осветлување на палми се идеални за домови, хотели, клубови во села, деловни комплекси, паркови и скоро сите апликации за осветлување на палми. Може да се користи како осветлена палма, светло под светло или и во исто време 12V или AC / DC 72V CREE 65 LED внатрешно топло бело, природно бело, ладно бело, црвено, зелено, сино, жолто, златно, промена на RGB, достапен агол на светлосен зрак DMX100 250, 24, 3030

 • Градина Спајк светло

  Градина Спајк светло, Ако пејзажното осветлување е сликање со светлина, тогаш градинарските Светилки се четки. Рефлекторите на Спајк се користат за нагласување при надворешно осветлување - за привлекување внимание на специфични архитектонски или пејзажни карактеристики. За разлика од рефлекторите што фрлаат светлина низ широка област, рефлекторите имаат потесни зраци за да можат да се фокусираат на една работа истовремено.

 • Inground Uplight AS серија

  Фабрика за внатрешно осветлување, LED светло за светло и светло за пејзажи

 • Inground Lights AR серија

  Внатрешни светла AR серија и AR COB серија, AR може да се изберат од 8 степени до 120 степени агол на зрак. Но, AR COB во фиксен и агол на широк зрак од 120 степени. Се користи за различно место во пејзаж.

 • LED светилки за подземје AE серија

  Фабрика за осветлување на ЛЕР и пејзаж LED осветлување во Кина, производство на надворешно LED рефлектор, ЛЕД Wallиден мијалник, Фонтални ЛЕД светла

 • Внатрешни LED светла серија АД

  Ограничени LED светла и фабрика за LED светло во пејзаж во Кина, производство на надворешно LED рефлектор, ЛЕД Wallиден мијалник, Фонтажни LED светла

 • LED Wallидни подлошки WW15 серија

  LED Wallидни подлошки WW15 серија е следната генерација серии за миење wallидови дизајнирани со зголемени перформанси, ефикасност, излез на светлина и повеќе контролни опции. Серијата WW15 е погодна за апликации за перење wallидови на отворено и може да се контролира независно без контролер DMX за едноставни бои и ефекти за промена на бојата. Контролата DMX е изборна за понапредно програмирање на осветлување и специфични бои. Апаратот работи во тврди жици DC24V, 120V или 277V AC апликации.

 • Серија за миење Wallид LED WW10

  Серијата LED за перење Wallид LED WW10 е следната генерација на серии за миење wallидови дизајнирана со зголемени перформанси, ефикасност, излез на светлина и повеќе контролни опции. Серијата WW10 е погодна за апликации за перење wallидови на отворено и може да се контролира независно без контролер DMX за едноставни бои и ефекти за промена на бојата. Контролата DMX е изборна за понапредно програмирање на осветлување и специфични бои. Апаратот работи во хардверски апликации DC24V, 120V или 277V AC.

 • Светла за миење Wallидови Светла WW8 серија

  Серијата WW8 е следната генерација на серии за миење wallидови дизајнирани со зголемени перформанси, ефикасност, излез на светлина и повеќе контролни опции. Серијата WW8 е погодна за апликации за перење wallидови на отворено и може да се контролира независно без контролер DMX за едноставни бои и ефекти за промена на бојата. Контролата DMX е изборна за понапредно програмирање на осветлување и специфични бои. Апаратот работи во хардверски апликации DC24V, 120V или 277V AC.

 • LED мијалник за Wallид WW7 серија

  WW7 е следната генерација серии за миење wallидови дизајнирани со зголемени перформанси, ефикасност, излез на светлина и повеќе контролни опции. Серијата WW7 е погодна за апликации за перење wallидови на отворено и може да се контролира независно без контролер DMX за едноставни бои и ефекти за промена на бојата. Контролата DMX е изборна за понапредно програмирање на осветлување и специфични бои. Апаратот работи во тврди жици со апликации DC24V, 120V или 277V AC.

 • Светла за базен

  Фабрики за базени и фабрика за LED осветлување во пејзаж во Кина, производство на отворено LED рефлектор, LED LEDиден мијалник, Фонтални LED светла, оваа ставка во многу конкурентна цена со 6W, 9W, 12W, 15W, 18W и 24W светла за базени.

 • Во земјата светла на базенот

  Фабрики за осветлување во базени и светло за пејзажи во Кина, производител на отворено LED рефлектор, LED мијалник за Wallидови, светла за базени

 • Par56 LED светла за базен

  Имаме 3 вида на светилки за базен Par56 со различен материјал. Може да биде далечински управувач во RGB боја на сонот или нека ја менува бојата автоматски. Многу долг животен век со 3 години гаранција

 • LED светла за базен А серија

  LED светлата за базен се добро познати по својата ефикасност. Широк спектар на бои може да се репродуцира без потреба да се користат дополнителни филтри. ЛЕД-светлата за базен се многу издржливи и бројот на пати што се исклучуваат и вклучуваат, што е многу честа акција во светлата за вода, нема никакво влијание врз нивниот корисен век. Можеме да постигнеме каква било боја користејќи ја мешавината на контролорот DMX512.

 • LED флексибилна DRL светлосна лента

  LED Флексибилна DRL Светлосна лента Патентирана ставка. Тоа е лаком стил на змија, внатре Osram 5050 LED. може да се наведне по желба. Единствениот дизајн на изглед, дизајнот е инспириран од „лакомната змија“ Bendable инсталација, усвојува увезен LED извор на светлина со голема моќност, абажурката усвојува кондензаторска леќа за силен излез на светлина, уникатен дизајн, може да се свитка за 360 степени за инсталација во различни насоки; Поширок опсег е соодветен за сложената положба за инсталирање на автомобилот; задниот дел е опремен со супер двострано лепило што може да се залепи, а двата краја на телото на светилката се опремени со дупки за завртки за заклучување на завртките. Телото на светилката е запечатено и водоотпорно. Водоотпорен степен IP67

 • COB LED светлосна лента

  COB LED Light Light, чипови на алуминиумска табла, многу долг животен век и слабеење при слаба осветленост, луминисценцијата е многу униформа, ги штити очите и не е блескава

 • 240V-LED-Неон-Линеарна 240V LED неонски линеарни

  240V LED неонски линеарен - линеарен флексибилен LED светилка за надворешно архитектонско осветлување со совршено хомогена и светлосна точка без површина. Иновацијата донесена од овие 2 димензии свиткувачки светлосни линии отвори нови врати во дизајнот на осветлување, кои тогаш беа недостижни за какви било светилки. Нашите LED неонски линеарни рапидно се здобиваат со признание од професионалци за дизајн на осветлување и експерти од оваа област - често копирани, никогаш не изедначени.

 • 110V-LED-Неон-Линеарна 110V LED неонски линеарни

  110V LED неонски линеарен. Во текот на последните години, собравме влезови и идеи од дизајнери на осветлување, архитекти, инженери. развивме вистинска боја. Вистинската боја е LED светилка со користење на нова технологија за капсулација со полиуретан која нуди заштита од влез IP67 во комбинација со оптимално изведување на ЛЕР-спектарот, избегнувајќи какво било менување на CCT: Вистинска боја. Достапно е во 2 варијанти. Првиот именуван Top View ги презема апликациите опфатени со неговиот претходник за 2D свиоци нормално на светлечката површина. Втората варијанта ги проширува границите на дизајнот на осветлувањето со обезбедување на совршено хомогена светлосна линија која може да се изврти или свитка во 3 димензии (3Д) со цел да се следат сите криви присутни во современите архитектонски концепти. Двете Врвот

 • CNC машини за работа со светла

  CNC Машински работни светла обезбедуваат долгогодишно работење без одржување за намалени трошоци, подобрена видливост за визуелна инспекција кај луѓето и води до подобар квалитет и продуктивност на производот. LED светилките лесно ги заменуваат флуоресцентите за подобрена работа на работната станица и намалени трошоци за замена, поправка и целокупната енергија. CNC машински работни светла, производство на индустриско осветлување и апликации за машински алати. Ние располагаме со индустриски LED работни светла за машини кои се погодни за тешки средини за машински продавници. тубуларен стил, вградени стилски тешки LED работни светла се издржливи и прилагодени за обработка на средини за миење - отпорни на вода, масло, течноста за ладење и други хемикалии. Универзалните држачи за лизгање овозможуваат лесна инсталација на работната светлина во работните станици на ЦПУ машина. Ако не го гледате CNC Machine Work Light, тоа

 • Двострано ЦПУ осветлување на машината

  Двострано ЦПУ машинско осветлување обезбедува долгогодишно работење без одржување за намалени трошоци, подобрена видливост за визуелна инспекција кај луѓето и доведува до подобар квалитет и продуктивност на производот. LED светилките лесно ги заменуваат флуоресцентите за подобрена работа на работната станица и намалени трошоци за замена, поправка и целокупната енергија. Двострано ЦПУ машинско осветлување, производство на индустриско осветлување и апликации за машински алати. Ние располагаме со индустриски LED работни светла за машини кои се погодни за тешки средини за машински продавници. тубуларен стил, вградени стилски тешки LED работни светла се издржливи и прилагодени за обработка на средини за миење - отпорни на вода, масло, течноста за ладење и други хемикалии. Универзалните држачи за лизгање овозможуваат лесна инсталација на работната светлина во работните станици на ЦПУ машина. Ако не гледате CNC Machine Work

 • Цевки LED CNC машина за работа светла

  Цевки LED ЦПУ работни светла за машини обезбедуваат долгогодишно работење без одржување за намалени трошоци, подобрена видливост за визуелна инспекција кај луѓето и води до подобар квалитет и продуктивност на производот. LED светилките лесно ги заменуваат флуоресцентите за подобрена работа на работната станица и намалени трошоци за замена, поправка и целокупната енергија. Цевки LED CNC Машински работни светла, производство на индустриско осветлување и апликации за машински алати. Ние располагаме со индустриски LED работни светла за машини кои се погодни за тешки средини за машински продавници. тубуларен стил, вградени стилски тешки LED работни светла се издржливи и прилагодени за обработка на средини за миење - отпорни на вода, масло, течноста за ладење и други хемикалии. Универзалните држачи за лизгање овозможуваат лесна инсталација на работната светлина во работните станици на ЦПУ машина. Ако не го гледате ЦПУ

 • LED светилка за ЦПУ машина

  LED светилка за ЦПУ машина, B0012-22WL44 со CE EMC сертификат. Постабилно осветлување на CNC машински алати што не трепери, CNC машината LED светилка обезбедува долгогодишна работа без одржување за намалени трошоци, подобрена видливост за визуелна инспекција кај луѓето и води до подобар квалитет и продуктивност на производот. LED светилките лесно ги заменуваат флуоресцентите за подобрена работа на работната станица и намалени трошоци за замена, поправка и целокупната енергија. LED работни светла за ЦПУ машини, производство на индустриско осветлување и апликации за машински алати. Ние располагаме со индустриски LED работни светла за машини кои се погодни за тешки средини за машински продавници. тубуларен стил, вградени стилски тешки LED работни светла се издржливи и прилагодени за обработка на средини за миење - отпорни на вода, масло, течноста за ладење и други хемикалии. Универзално лизгање за монтирање

Вести