ЗА НАС

Компанијата LongNor Optoelectronics Co., Ltd. е водечка Осветлување на пејзаж, ЛЕР Wall Washer, Производител и снабдувач на флексибилна предводена линија е основана во 2008 година со повеќе од 200 вработени што се наоѓа во Шенжен Кина. Нашите производи главно се користат за црковно осветлување, осветлување на казино, осветлување на хотелска декорација, станбено осветлување, комерцијално осветлување и индустриско осветлување. Нашата компанија започна со производство на LED неонски флекс, LED лента Светлини, флексибилна ЛЕР линеарна на раниот развој во периодот 2008-2011 година. Дадени услуги за OEM & ODM. со силен и професионален тим за истражување и развој со долгогодишно искуство за технологија и производи за LED осветлување, што може да го гарантира неговиот најдобар квалитет и долг животен век. Ние исто така обезбедуваме дизајн на ефект на осветлување. Наши Фонтани LED светла, Исклучени LED светла, LED светла за базен, Духови на палмите, CNC машински светла со CE, RoHS, FCC, TUV, SAA, ISO9001.

Имаме SMD производствена линија, изгорена тест линија и осветлувачка машина за тестирање. Со Шешељен систем за контрола на квалитет и интегриран систем за повратни информации за квалитет, заедно со нашите сопствени строги стандарди за производство. Само за производство на најдобри производи за нашите клиенти.

ЛонгНор Опто верува дека клучот за успех во нејзината индустрија е постојана иновација и според тоа верување компанијата никогаш не престанува да ги претвора своите нови идеи во конкретни дизајни. Инспириран од убавината на природата и најновата LED технологија, LongNor Opto создава безвременски дизајн на присуство со неговиот сензуален минимализам и едноставноста на модерниот дизајн. LongNor Opto Lighting ги карактеризира предностите на најновата LED технологија за да создаде подобар квалитет на живот во однос на животната средина и одржливиот развој за следните генерации.

Посетете ја нашата фабрика!